sTTandardowa makieta w warszawskiej Stacji Muzeum

Makieta modułowa podczas prezentacji w 2017 roku.

Już w tym tygodniu, w dniach od 4 do 6 czerwca w Stacji Muzeum przy Towarowej 3 będzie okazja zobaczyć makietę modułową w wielkości TT zgodną z funkcjonującym w Polsce sTTandardem. Makietę zaprezentuje grupa modelarzy „TT Silesia” ze Śląska.

Jest to piąta prezentacja makiety modułowej w Warszawie, w Stacji Muzeum przy ulicy Towarowej 3. W latach 2016 i 2017 prezentowana była makieta modułowa w wielkości TT, ale przez modelarzy z Warszawy, Białegostoku i Lublina.
Tym razem zobaczymy dorobek grupy TT Silesia pochodzącej ze Śląska. Ze swoją makietą odwiedzali różne imprezy modelarskie w Polsce.

Makieta ma składać się z trzech stacji oraz przystanku osobowego z ładownią połaczonych odcinkami szlaku kolejowego. Jazda na makiecie będzie prowadzona na podstawie rozkładu jazdy, z dokumentacją dla wagonów i ładunków taką jak na prawdziwej kolei.
Każdy kolejny dzień będzie poświęcony innej epoce modelarskiej.
4 czerwca w ruchu będzie tabor typowy dla III epoki modelarskiej czyli z okresu powojennego do ok. 1970 roku, gdy zmieniono sposób numeracji taboru.
5 czerwca to dzień z epoką IV, a więc kolej z lat 70. i 80. XX wieku.
6 czerwca będzie dniem epok V i VI czyli kolei współczesnej.

W dniach 4 i 5 czerwca makieta będzie dostępna w godzinach 9.00 – 19.00, natomiast w niedzielę 6 czerwca makietę można oglądać w godzinach 10.00 – 16.00. Wstęp do Stacji Muzeum kosztuje 14 złotych, dzieci i młodzież od lat 7 – 7 złotych. Najmłodsi do lat 7 wchodzą za darmo.

Poza prezentacją makiety odbędą się również warsztaty modelarskie – wstęp 20 złotych oraz zajęcie edukacyjne dla dzieci „Kolejowe ABC”. Ilość miejsc na warsztatach i zajęciach jest ograniczona – można się zgłaszać na e-mail: promocja@stacjamuzeum.pl.

Makieta modułowa podczas prezentacji w 2017 roku.
Makieta modułowa podczas prezentacji w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *